Peyzaj tasarım

Peyzaj tasarım

  1. İMES Organize Sanayi Bölgemiz sınırları içerisinde bulunan; park alanları, dağıtım merkezleri çevreleri, Küçük Sanayi Sitesi yakın çevresi, Atıksu Arıtma Tesisi yakın çevresi, bahçe duvarı yapımı biten sanayi parselleri ile bölgemiz kaldırım kenarları arasında bulunan yeşil bantlar, Ticari Modüller yakın çevresi, sağlık koruma bantları, orta refüjler ve kavşaklar peyzaj çalışmaları kapsamında bitkilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda çalışması tamamlanan alanların düzenli olarak peyzaj bakımları yapılmaktadır.
  2. Bölgemiz sınırına bitişik halde bulunan 659.044 m² Özel Orman Ağaçlandırma Sahamızda ağaçlandırma projesi hazırlanmıştır. Proje kapsamında 32 km teras yapılmış ve 30.000 adet ağaç dikilmiştir. Dikimi yapılan bitkiler ile 45.55 ha ‘da bulunan mevcut bitkilerin düzenli olarak peyzaj bakımları yapılmaktadır.
  3. Bölgemizde yapımı tamamlanan 3 adet tak giriş kapısı ile birlikte, toplamda 5 adet tak giriş kapısı ve diğer 6 girişin fiziksel güvenliğini sağlamak amacı ile 11 giriş noktasına kayar/katlanır kapı takılmış olup, Bölge sınırı tel çitle kapatılarak giriş-çıkışlar kontrollü yapılmaktadır.
  4. Bölgemiz içerisinde ihtiyaç duyulan tabela ve diğer tasarım çalışmaları (modelleme çalışmaları, broşür ve reklam çalışmaları, bilgilendirme tabelaları, yönlendirme tabelaları, reklam tabelaları) yapılmaktadır.
  5. Bölgemiz sınırları içerisinde ilgili kanun ve yönetmelikler doğrultusunda yatay ve düşey trafik işaretleri yapılmakta olup gerekli yerlere hız kesici kasis yaptırılarak trafik kontrolü sağlanmaktadır.

Birim Personeli

Telefon

+90 262 722 91 91

Dahili

134

Görüş Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir