Scada birimi

Scada birimi

Hızla gelişen bilgi-iletişim teknolojileri ile sanayicimize fayda sağlayacak makinaların ve değer zincirindeki tüm unsurların birbirine bağlı çalıştığı bir üretim modeli vizyonu olan Sanayi 4.0 platformu uygulamalarını bölgemize en uygun şekilde adapte etmek amacıyla hizmet vermeye devam eden SCADA ve Teknoloji Birimi çalışmaları kapsamında;

  • Bölgemizdeki firmalara haberleşme ve diğer hizmetler için SM fiber optik kablo altyapısı İMES OSB-Türk Telekom arasında imzalanan iş birliği protokolü gereği tamamlanmış olup, daha kaliteli, hızlı ve kesintisiz iletişim sağlanmıştır.
  • Fiber optik Ethernet altyapı tabanlı çalışan elektrik, doğalgaz ve su sayaçlarının uzaktan okuyan Otomatik Sayaç Okuma Sistemi kurulumu ve Enerji Kalitesini, elektrik kesici, ayırıcı pozisyonlarını ve olası arıza kayıtlarını izleyen ve uzaktan kumanda eden SCADA Sistemi kurulumu dağıtım merkezlerimiz ve üretimde olan parsellerde kurulmuş ve kurulmaya devam etmektedir.
  • Muhasebe programına entegre Otomatik faturalama sistemi yazılım çalışmaları tamamlanmış olup devreye alınmıştır.
  • Derin kuyular, su terfi merkezleri ve ana deponun su seviye kontrollerinin eş yaşlandırma sistemiyle izleme kontrolünü yapan Eş Yaşlandırmalı Kullanma Suyu Otomasyon Sistemimiz devreye alınmıştır.
  • Tüm sokak, cadde ve giriş kapılarımızda MOBESE uyumlu IP kameralar ile 7/24 görüntü kaydeden CCTV sistemimiz tamamlanmış olup devreye alınmıştır.
  • Tüm kapılarımızda Plaka Tanıma Sistemleriyle entegre gelişmiş güvenlik önlemleri sağlayan PTS sistemi tamamlanmış olup devreye alınmıştır.
  • Sanayi 4.0 kapsamında Bölge Müdürlüğü kapsamında hizmet verilen tüm süreçleri ve arşiv hizmetlerini dijitalleştiren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Sistemi -EBA yazılımı kurulum çalışmaları tamamlanmış olup devreye alınmıştır.
  • Bölgede ölçülen tüm hava ve gürültü kirliliği haritalarının online takibi ve kamuoyu ile paylaşımı hizmetleri verilmektedir.
  • Ayrıca devreye alınan tüm sistemlerin işletme ve bakım hizmetleri birim kapsamında gerçekleşmektedir.

Birim Personeli

Adı Soyadı Görevi E posta Dahili Hat
Mustafa Acar Endüstri Mühendisi macar@imesosb.org 123
Mustafa Demir Elektronik Teknikeri mustafa.demir@imesosb.org 145

Telefon

+90 262 722 91 91

Dahili

123

Görüş Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir