İMES OSB HAKKIMIZDA

Dilovası İMES OSB’mizde makine, makine yan sanayi, demir-çelik, otomotiv yan sanayi, plastik enjeksiyon, ısıl işlem, cam sanayi vb. alanlarda faaliyet gösteren 22’si yabancı sermayeli olmak üzere 203 firmada 7625 kişi istihdam edilmektedir.  Enerji, arıtma, ulaşım, yol, peyzaj ve güvenlik altyapısı ülkemize örnek teşkil edecek şekilde geliştirilmiştir.

İnteraktif yönetim modeli benimsenerek bölgenin ihtiyaçları tespit edilmekte ve ihtiyaca yönelik projeler geliştirilmektedir.  OSB’miz bünyesinde her yıl düzenli olarak Genel Durum Değerlendirme Toplantıları yapılmaktadır. Bölge firmalarının yer aldığı OSB Katalog çalışması ve bölgenin kapasitesini anlamak ve bu kapasitenin doğru alanlara kanalize edilebilmesini sağlamak amacıyla Organize sanayi bölgelerinde ilk defa kurgulanan “Bölge Envanter çalışması” 2018 yılının 2. çeyreğinde tamamlanmıştır. OSB Yönetimimiz tarafından, 2017 yılından itibaren  Firmaların hibe ve teşvik programlarından yararlanmaları adına danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca ülkemizin en önemli sorunu haline gelen Nitelikli ara eleman ihtiyacını çeşitli yazılımlar, test cihazları, özellikli makineler bulunan “Mükemmeliyet Merkezi “Proje çalışması ile karşılamayı hedeflemekte olan OSB’miz merkezin Mutabakat Metnini imzalayarak  çalışmalarını hızla devam ettirmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

203 Firma
301 hektar
7.625 İstihdam

MÜTEŞEBBİS HEYET

Biyografi 1963 yılında Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu bu

Hüseyin Aksoy

Başkan
İrfan Küçükay

Biyografi Beldeğirmeni Köyü Bozkurt-Kastamonulu olan İrfan Küçükay İstanbul doğumludu

İrfan Küçükay

Başkan Vekili

Biyografi 1961 Çorum doğumlu olup, ilk – orta ve lise öğrenimini Çorum da tamamlamış

Biyografi METRANS Makina Endüstrisi Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdü

img

BAŞKANDAN

Ülkemizin ilk 10 ekonomiden biri olma vizyonu, bilgi ve teknolojiye dayalı güçlü bir sanayi sektöründen geçmektedir ve bu nedenle sanayiciler olarak çabamız ve başarımız, bireysel girişim meselesi değil, memleket meselesidir.

İrfan Küçükay