Müteşebbis Heyet

Biyografi 1963 yılında Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu burada tamamladı. 1980 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1984 yılında Fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak (73. Dönem) göreve başladı. Vakfıkebir, Alucra ve Arsin Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 1988 yılında Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayarak yeni kurulan Isparta ili Aksu Kaymakamlığına Kurucu Kaymakam olarak atandı. Aksu Kaymakamlığı görevini yürütürken 1990-1991 yılları arasında yabancı dil eğitimi ve yönetim yapısı üzerine incelemede bulunmak üzere ABD ‘de bulundu. 1991 yılında yine Kurucu Kaymakam olarak yeni kurulan Rize Hemşin Kaymakamlığına atandı. Hemşin Kaymakamlığı görevi sırasında yaklaşık bir yıl süre ile Rize Pazar İlçesi Kaymakamlığını vekaleten yürüttü. 1993 yılında Malatya Yeşilyurt Kaymakamlığına atandı, 1995 yılında içişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğine atandı. 1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. Teftiş Kurulunda bulunduğu süre içerisinde Teftiş, inceleme ve araştırma, özel denetim, soruşturma gibi birçok farklı görevi yerine getirdi. Mülkiye Başmüfettişi kadrosunda iken; 1997 yılında Başbakanlık İnsan Hakları Koordinatör Üst Kurulu Sekreteryasında İçişleri Bakanlığı temsilcisi olarak görev aldı. Bu süre içerisinde İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi noktasında yapılan birçok çalışmaya katkıda bulundu. Bazı Kanun Tasarı Taslakları çalışmalarında görev aldı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevine getirildi. Yaklaşık 1.5 yıl bu görevde bulundu. 2001 yılında Muğla Valiliğine atandı. 4 yıl 3 ay bu görevi yürüttü. 2006 yılında Mersin Valiliğine atandı. 4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü 2010 yılında Samsun Valiliği görevine atandı.4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü. 2014 yılında Diyarbakır Valiliği görevine atandı. 2 yıl 7 ay bu görevi yürüttü. 13/06/2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Kocaeli Valiliğine atandı. Vali Hüseyin AKSOY görev yaptığı İlçe ve İllerdeki çalışmalarından dolayı çok sayıda Takdirname ve Teşekkür belgesi almıştır. Vali Hüseyin AKSOY resim öğretmeni Hülya AKSOY Hanımefendi ile evli ve 1994 doğumlu Mehmet Erdoğan isimli bir çocuk babasıdır. 1984 yılında Fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Hüseyin Aksoy

Başkan
İrfan Küçükay

Biyografi Beldeğirmeni Köyü Bozkurt-Kastamonulu olan İrfan Küçükay İstanbul doğumludur. Ortaokulu ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde ( bugünkü Kadıköy Anadolu Lisesi) tamamlayarak 1976 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Askerliğini Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun silah fabrikasında üretilen G-3 Piyade ve MG-3 makinalı tüfeklerin kalite kontrolünden sorumlu yedek subay olarak yapmış ve bu görevi esnasında Türk Silahlı Kuvvetleri Ar-ge departmanından Takdir Beratı almıştır. Halen İMES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ve revorver torna tezgahları üreten Mekay Makine Sanayi ve Tic Şti’ nin sahibidir. 1989-2011 yılları arasında İMES San. Sit.Yön. Krl. Bşk. Yard. görevini, 1993-1998 yılları arasında İMKO İstanbul Makine İmalcileri Küçük Sanat Kooperatifi Yön. Krl. Başkanlığı ve 1998 yılından bu tarafa da İMES OSB Yön. Krl. Bşk. Vekili görevini yürütmüş olan Küçükay, Nisan 2017 tarihi itibariyle İmes OSB Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1995 yılı Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Kastamonu Milletvekili adayı olan Küçükay çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İrfan Küçükay evli ve iki çocuk babasıdır.

İrfan Küçükay

Başkan Vekili

Biyografi 1961 Çorum doğumlu olup, ilk – orta ve lise öğrenimini Çorum da tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Mesleğe 24 Haziran 1985 yılında Çorum Valiliğinde Tahrirat Kâtibi olarak başladı. 1987-1999 yılları arasında Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevinde bulundu. 2001 Yılında Kocaeli İli Karamürsel İlçesi Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atandı ve bu görevi 25 Mayıs 2005 tarihine kadar sürdürdü. 2005 Yılında Kocaeli İl Yazı İşleri Müdürlüğü görevine vekâleten, 2008 Yılında ise bu göreve asaleten atanmış olup, halen görevini İl Yazı İşleri Müdürü olarak sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Görevini İl Yazı İşleri Müdürü olarak sürdürmektedir.

Biyografi METRANS Makina Endüstrisi Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü 1957 İsviçre Doğumludur. İngiltere'de Endüstri Mühendisliği, ABD'de Uluslararası İşletme Bölümü Yüksek Lisans mezunudur. 1991 yılında kurmuş olduğu Metrans Şirketinin halen genel müdürlüğünü yürütmektedir. Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası ve Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı Başkanlıklarını yapmıştır. Kocaeli Sanayi Odası 8. Dönem 23. Meslek Komitesi üyesidir. Evli olup 2 çocuk babasıdır. İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini bilmektedir.

Biyografi 1959 yılında Malazgirt/Muş ta doğdu. İlköğretim ve lise hayatından sonra Matematik öğretmenliğini bitirdi. 1978–1979 öğretim yılında Gebze Lisesi´nde matematik öğretmenliğine başladı. 1983 yılında ise Gebze'nin ilk özel dershanesinde kurucu müdür olarak göreve başladı. 1986 yılında Kadıköy/İstanbul´da özel bir dershanede göreve başladı. 1988 yılında eğitim sektöründe ki görevine devam ederken Gözde Kırtasiye´yi kurarak ticaret hayatına atılmış oldu. 1993 yılında Gör-Tan Otomotiv adı altında Hyundai Bayiliğini açtı. 1994 yılında Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi oldu. 1999 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi. 2001 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi oldu. 2002 yılında Gör-Tan Plazayı hizmete açtı. 2005 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seçildi. 2006 yılında ise halen yürütmekte olduğu Hyundai Bayileri Türkiye İş Geliştirme Konsey Başkanlığına seçildi. 23.02.2009 tarihinde yapılan seçimlerde, Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Kalıcı olan işleri başarmayı hedefleyen mizacını, dürüst, ahlaklı ve kişilikli ticaret anlayışıyla bağdaştırıp her dönemde Gebze´ye hizmeti kendine vazife edinen Nail Çiler, evli ve iki çocuk babasıdır.

Biyografi 1969 İsviçre doğumlu olan Kerim Çolakoğlu, Piksan CNC Metal İşletmeleri San. Ve Tic . Ltd Şti Genel Müdür ve Firma Sahibidir.

Biyografi

Biyografi Trabzon’lu bir ailenin 3.çocuğu olarak dünyaya gelen Enver KAYA, İlk orta ve Lise eğitimini Zonguldak ta tamamlamıştır. 1976 yılında İstanbul’a gelmiş ve Elektrik Mühendisliği Lisans eğitimini 1980 yılında bitirmiştir. Yıldız Teknik üniversitesi mezunu olan Enver KAYA ilk iş hayatına İstanbul Karaköy piyasasında , zamanın sanayinin candamarı sayılan bölgede “otomasyon kontrol ürünleri satış mühendisi” olarak Süperteknik Otomatik Kontrol Elemanları A.Ş de başlamıştır. Askerliğini 1983 yılında tamamlayan Enver KAYA 1985 yılında yine Karaköy de kendi firmasını kurmuştur. SMS Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı Enver KAYA ve ortakları Koll. Şti kurucusu olan Enver kaya, ilk olarak “TORK markası ile solenoid vana” üretimine girişmiştir. Daha sonra Pnömatik aktüatör, patlaç vana, pistonlu pnömatik vana, elektrik aktüatörü , küresel paslanmaz vanalar, doğalgaz regülatör, filtre, valf vb yurt dışından gelen ürünlerin yerli muadillerini üretmeye başlamış hem yurt içi hem yurt dışı ihracat faaliyetlerini yaptığı; İMES Sanayi sitesindeki atölyesini 2012 de İMES OSB ye taşımış halen üretimlerine İMES OSB Dilovası fabrikasında devam etmektedir. Enver KAYA İMES OSB 2017 yılında müteşebbis Heyeti üyesi görevi üstlenmiştir. Evli, üç çocuk babasıdır.

Enver Kaya

Üye

Biyografi 1952 İstanbul doğumludur. 1977 yılında Mermer Makineleri üretimi yapan aile şirketi MERMAK A.Ş kurucularındandır. Halen şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 1986-2013 yılları arası BEYMERSAN Mermerciler kooperatifi Denetim Kurulu üyeliği, 1995-2001 yılları arası İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2013 yılları arası İBOSB İstanbul Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1997 yılından beri KOCAELİ – GEBZE VI İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet ve Bölge Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmetlerine devam ettiren TOKKAN , Nisan 2017 tarihi itibarı ile, İmes OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. 2001-2004 yılları arasında AK Parti Üsküdar ilçe teşkilatı kurucusu ve ilçe başkan yardımcılığı 2004-2009 yılları arasında 5. dönem Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş, 2014 yılı Yerel seçimlerinde 7. Dönem Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeliğine tekrar seçilmiş ve halen bu görevini devam ettirmektedir. Ahmet Tokkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Biyografi ER-EL KALIP BAĞLAMA VE İŞLEME SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRÜ 1966 İstanbul Şile doğumlu olan Erol ELMAS, 1989 yılında kardeşi ile kurdukları ER-EL Kalıp Bağlama ve İşleme Sistemleri Firmasının Genel Müdürü'dür. Daha önce ŞADER Şile Ağva Civar Köyleri Derneğinde 2 dönem yöneticilik yapan Erol ELMAS evli ve iki çocuk babasıdır.

Erol ELMAS

Üye

Biyografi  Turkuaz Çelik Yapı  

Biyografi Üç Aslar İş Makinaları ve Otomotiv Yedek Parça 1977 yılı Erzurum doğumludur. İlk öğrenimini Erzurum, Orta ve Lise Öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.   Talaşlı İmalat sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalarda makine mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında aile şirketi olan Üç Aslar LTD. ŞTİ.’ni kurmuştur. Kuruluş tarihi itibarı ile firmanın genel müdürü olarak görev yapmaktadır. 2016 yılına kadar İMES Sanayi sitesinde faaliyet gösteren şirket, 2016 yılında İMES OSB’ye taşınmış olup, üretimine İMES OSB’de devam etmektedir. IDA, OSSA ve SAHA üyesidir.   İSO Kara Taşıtları Yan Sanayi meslek komitesi Üyeliğine 2012 yılında seçilmiş olup şu an komite başkan yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Biyografi ÖZGEÇMİŞİ Doğum Tarihi : 30-05-1980 Doğum Yeri : Ardahan Tahsil :İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisi

Biyografi 1961 İstanbul doğumlu olan Şahin, Gemi Makine İşletme Mühendisidir. Uzun yıllar gemilerde Baş Mühendis olarak görev yapan Ahmet Şahin, Hasan Şahin Makinenin sahibidir. Baba mesleği olarak, İmes Sanayi Sitesi’nde Gemi Makineleri bakım ve onarımı yapmakta olan Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Biyografi 1955 Rize – Çayeli doğumlu olan Ahmet Sözer, Yıldız Teknik Üniversitesi, Vatan Mühendislik Yüksekokulu Makine Mühendisliği Bölümünden mezundur. 1995–2003yılları arasında, S.S. İmes Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999–2002 yıllarında, S.S. İmes Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2015 Oso Ortak Satın Alma Organizasyonu Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2017 T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliğinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. S.S. İmes Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi kurucu üyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyesi, OSO Ortak Satın Alma Organizasyonu Ltd. Şti. üyesi, Kastamonu Holding kurucu üyesi ve Sözer Makine Ltd. Şti. Hissedarı ve yöneticisi olan Ahmet Sözer evli ve iki çocuk babasıdır.