Yönetim Kurulu

İrfan Küçükay

Biyografi Beldeğirmeni Köyü Bozkurt-Kastamonulu olan İrfan Küçükay İstanbul doğumludur. Ortaokulu ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde ( bugünkü Kadıköy Anadolu Lisesi) tamamlayarak 1976 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Askerliğini Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun silah fabrikasında üretilen G-3 Piyade ve MG-3 makinalı tüfeklerin kalite kontrolünden sorumlu yedek subay olarak yapmış ve bu görevi esnasında Türk Silahlı Kuvvetleri Ar-ge departmanından Takdir Beratı almıştır. Halen İMES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ve revorver torna tezgahları üreten Mekay Makine Sanayi ve Tic Şti’ nin sahibidir. 1989-2011 yılları arasında İMES San. Sit.Yön. Krl. Bşk. Yard. görevini, 1993-1998 yılları arasında İMKO İstanbul Makine İmalcileri Küçük Sanat Kooperatifi Yön. Krl. Başkanlığı ve 1998 yılından bu tarafa da İMES OSB Yön. Krl. Bşk. Vekili görevini yürütmüş olan Küçükay, Nisan 2017 tarihi itibariyle İmes OSB Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1995 yılı Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Kastamonu Milletvekili adayı olan Küçükay çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İrfan Küçükay evli ve iki çocuk babasıdır.

İrfan Küçükay

Yönetim Kurulu Başkanı

Biyografi 1952 İstanbul doğumludur. 1977 yılında Mermer Makineleri üretimi yapan aile şirketi MERMAK A.Ş kurucularındandır. Halen şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 1986-2013 yılları arası BEYMERSAN Mermerciler kooperatifi Denetim Kurulu üyeliği, 1995-2001 yılları arası İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2013 yılları arası İBOSB İstanbul Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1997 yılından beri KOCAELİ – GEBZE VI İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet ve Bölge Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmetlerine devam ettiren TOKKAN , Nisan 2017 tarihi itibarı ile, İmes OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. 2001-2004 yılları arasında AK Parti Üsküdar ilçe teşkilatı kurucusu ve ilçe başkan yardımcılığı 2004-2009 yılları arasında 5. dönem Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş, 2014 yılı Yerel seçimlerinde 7. Dönem Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeliğine tekrar seçilmiş ve halen bu görevini devam ettirmektedir. Ahmet Tokkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Tokkan

Başkan Vekili

Biyografi 1961 Çorum doğumlu olup, ilk – orta ve lise öğrenimini Çorum da tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Mesleğe 24 Haziran 1985 yılında Çorum Valiliğinde Tahrirat Kâtibi olarak başladı. 1987-1999 yılları arasında Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevinde bulundu. 2001 Yılında Kocaeli İli Karamürsel İlçesi Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atandı ve bu görevi 25 Mayıs 2005 tarihine kadar sürdürdü. 2005 Yılında Kocaeli İl Yazı İşleri Müdürlüğü görevine vekâleten, 2008 Yılında ise bu göreve asaleten atanmış olup, halen görevini İl Yazı İşleri Müdürü olarak sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Görevini İl Yazı İşleri Müdürü olarak sürdürmektedir.

Biyografi 1961 İstanbul doğumlu olan Şahin, Gemi Makine İşletme Mühendisidir. Uzun yıllar gemilerde Baş Mühendis olarak görev yapan Ahmet Şahin, Hasan Şahin Makinenin sahibidir. Baba mesleği olarak, İmes Sanayi Sitesi’nde Gemi Makineleri bakım ve onarımı yapmakta olan Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Biyografi

Süleyman Akar

Denetim Kurulu Üyesi

Biyografi 1969 İsviçre doğumlu olan Kerim Çolakoğlu, Piksan CNC Metal İşletmeleri San. Ve Tic . Ltd Şti Genel Müdür ve Firma Sahibidir.

Biyografi  

Ahmet Sözer

Denetim Kurulu Üyesi